Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Abdullah ÇİFTÇİ’yi makamında ziyaret etti. Ziyarete THK Kayyum Heyeti Üyesi Dr. Mustafa Cihad FESLİHAN da eşlik etti.

Türkiye Kömür İşletmelerinin, iktisadi ve işletme alanında en zor sektörlerden biri olduğunu söyleyen Başkan YURTNAÇ, tüm madencilere gönülden teşekkür etti. Bu teşekkürü sadece ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak kapasiteye sahip oldukları için değil aynı zamanda her türlü afette ülkemizin yardımına ilk koşanların madencilerimiz olduğunu ve madencilerimiz 6 Şubat depreminde yaptıkları fedakârlıklarla bu yükün altından nasıl kalkabildiklerine tüm Türkiye’nin şahitlik ettiğini belirtti. Türk Hava Kurumu’nun madencilerimizin her zaman yanında olduğunu dile getiren Başkan YURTNAÇ, Abdullah ÇİFTÇİ’ye yeni görevinde başarılar diledi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Abdullah ÇİFTÇİ nazik ziyaretlerinden dolayı Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Kemal YURTNAÇ’a teşekkür etti.