Göreve geldikten sonra yoğun bir tempo ile mesaisini sürdüren Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, Kayyum Heyeti Üyesi Başkan Vekili Dr. Mustafa Cihad Feslihan ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret etti.

Ziyarette Tarım Bakanlığı ile Türk Hava Kurumu arasındaki işbirliği başlıkları görüşüldü. Kayyum Heyeti Başkanı Yurtnaç, Türkiye’nin en önemli varlıklarından olan ormanların korunması ve gelecek nesillere aktarılmasında hem Tarım ve Orman Bakanlığı hem de Türk Hava Kurumu’nun hayati sorumluluklarının olduğunu vurguladı.

Görüşmede ayrıca 2024 yılı için yapılan kapsamlı hazırlıklar da değerlendirildi. Kayyum Heyeti Başkanı Yurtnaç, orman yangınları ile mücadelede Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklerinin önemli olduğunu söyledi. Yurtnaç ziyarette Türk Hava Kurumu’nun mevcut durumu hakkında da bilgi verdi.

Bakan Yumaklı: “THK Türkiye için çok önemli bir kurum”

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı ise Türk Hava Kurumu’nun Türkiye için çok önemli bir kurum olduğuna dikkati çekti. Önümüzdeki yıl için yapılan çalışmalara atıfta bulunan Bakan Yumaklı, orman yangınlarının önlenmesi konusunda tüm vatandaşlara sorumluluk düştüğünü kurumların ise bu sorumluluk çerçevesinde çalışmalarını yapması gerektiğinin altını çizdi.

Bakan Yumaklı, THK’nın yeni ekibin bu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğine olan inancını dile getirerek, söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.