THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ ve Başkan Vekili Mustafa Cihad FESLİHAN birlikte Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU’nu ziyaret ederek, kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan YURTNAÇ, Türk Hava Kurumu'nun kuruluşundan bugüne kadar Hava Kuvvetleri ile birlikte çalıştığını ve gençlere havacılığı sevdirmek konusunda ülkemiz için faydalı olduğunu vurguladı. Türk Hava Kurumu'nun kuruluşundaki gücüne yeniden kavuşacağını, bu konuda karşılıklı yardımlaşma ve tecrübe paylaşımları ile daha da güçlenerek, devletimize ve halkımıza fayda sağlayacağını söyledi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cemal KADIOĞLU'nu kuruma davet ederek, pilot teğmenlerin THK Uçuş Okulu'ndaki eğitimiyle ilgili olarak Türk Hava Kurumu'nun her zaman göreve hazır olduğunu ifade ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cemal KADIOĞLU’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Türk Hava Kurumu'nun eski başarılı günlerine dönmesi için gerekli her türlü desteğin verileceğini, bu konuda birlikte çalışmaktan mutlu olacaklarını ifade etti.