Geçtiğimiz yıl yamaç paraşütü uçuş kazasında vefat eden Milli Sporcu Orkut BAYSAL’ın ismi Ayaş Kumludoruk Tepesi’ne verildi.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ, hava sporlarının ülkemiz ve dünyada popülaritesinin giderek arttığını, ancak bunu yaparken güvenlik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğini ifade etti. Türk Hava Kurumu ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun iş birliği içerisinde çalışmalar yapacaklarını gerek sporcuların gerekse sportif havacılık tutkunlarının güvenliğini sağlayarak havacılık alanında verilen eğitimlerin büyük önem taşıdığını belirtti. Bu çerçevede bölgemizde Türkiye’nin hava sporları için güvenli bir adres olacağını da söyleyen Vali YURTNAÇ, merhum yamaç paraşüt pilotu Orkut BAYSAL'a rahmet dilerken programda yer alan Monte Bia Okulları sahiplerinden Tolga DEMİR'e ve tüm katılımcılara gösterdikleri vefalı davranışlarından dolayı teşekkür etti. Vali YURTNAÇ, bütün sporculara kazasız ve başarılı uçuş temennilerini dile getirdi.

Ayaş Kumludoruk Tepesi’nde düzenlenen törene THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ, Ayaş Kaymakamı Muharrem ELİGÜL, Türkiye Hava Sporları Federasyon Başkanı Ahmet Saim YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa ÇELİK (THK Ayaş Şube Başkanı), Abdullah KAHRAMAN, Havacılık Kulüpleri ve sporcular katıldı.