Taşköprü/Kastamonu'da Konuşlu İken Marmaris Yangınına Müdahale Etmek İçin Havalanan RA-31591 Kuyruk Numaralı Rusya Federasyonu Menşeili Ka-32 KAMOV Tipi Yangın Söndürme Helikopteri 21.09.2022 Çarşamba Günü Saat 15:50 Sularında Çardak/DENİZLİ Acıgöl Mevkiinde Bilinmeyen Bir Nedenle Kaza Kırıma Uğramıştır.

Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetleri kapsamında; THK Gökçen Havacılık İktisadi İşletmesi ve MGI Defence Uluslararası Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı olarak, yüklenicisi bulunduğumuz "Hafif Sınıf Helikopter Kiralama Projesi" halihazırda 35 (Otuzbeş) bölgede devam etmektedir.

Söz konusu operasyonda görev yapan ve Taşköprü/Kastamonu'da Konuşlu İken Marmaris Yangınına Müdahale Etmek İçin Havalanan RA-31591 Kuyruk Numaralı Rusya Federasyonu Menşeili Ka-32 KAMOV Tipi Yangın Söndürme Helikopteri 21.09.2022 Çarşamba Günü Saat 15:50 Sularında Çardak/DENİZLİ Acıgöl Mevkiinde Bilinmeyen Bir Nedenle Kaza Kırıma Uğramıştır.

Hava aracında 5 (beş) yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 (yedi) personelimiz görevli olup, maalesef 2 (iki) yabancı uyruklu personelimiz hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden ve yaralı olan personele ait bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tıbbi müdahalesi yapılan yaralıların, sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Konu ile ilgili tahkikat, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca başlatılmıştır.

Ormanlarımızın korunmasında hayatını kaybeden personellerimiz için üzüntümüzü belirtir, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
THK Kayyum Heyeti